Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Rynek

Rażeni prądem

Uwaga! Prąd zabija! Małe firmy padają jedna po drugiej. PiS nie reaguje

Właścicielom tysięcy rodzinnych lokalnych biznesów każe się czekać, aż rząd zareaguje na rozlewający się kryzys i okaże łaskawość. Albo i nie okaże. Właścicielom tysięcy rodzinnych lokalnych biznesów każe się czekać, aż rząd zareaguje na rozlewający się kryzys i okaże łaskawość. Albo i nie okaże. Maciej Sieńczyk
Małe polskie firmy, dobijane cenami energii i ogólną drożyzną, padają jedna po drugiej. Tylko do lipca zlikwidowano lub zawieszono ich ponad 260 tys. Nawet chleb sprowadzony z Chin stał się tańszy niż wypieczony na miejscu. Strategie przetrwania zawodzą.
Dla właścicieli małych wyciągów narciarskich rachunki za energię są za wysokie. Już zapowiedzieli, że zimą nie ruszą. Zwłaszcza że do cen prądu trzeba doliczyć wodę na dośnieżanie.Michał Kość/Forum Dla właścicieli małych wyciągów narciarskich rachunki za energię są za wysokie. Już zapowiedzieli, że zimą nie ruszą. Zwłaszcza że do cen prądu trzeba doliczyć wodę na dośnieżanie.

Posła PiS Jerzego Paula zbulwersowało, że do produkcji pieczywa dodają w Chinach polepszacz o niewiele mówiącej konsumentom nazwie L-cysteina (E-920). Więc w interpelacji do ministra rolnictwa pyta: „Czy są instrumenty, które zabezpieczają polski rynek przed importem ciasta mrożonego produkowanego na bazie ludzkich włosów?”. Nie wiadomo, skąd poseł nabrał takich podejrzeń; może dlatego, że w Europie E-920 wytwarza się też z włosów, tyle że ze świńskiej szczeciny.

Portal wiadomościhandlowe.

Polityka 42.2022 (3385) z dnia 11.10.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Rażeni prądem"
Reklama