Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Wizje odbudowy

Wizje odbudowy Ukrainy. Polskie firmy już biegną po kontrakty

Ukraińcy chcą przy okazji odbudowy przestawić gospodarkę na nowoczesne, niskoemisyjne i konkurencyjne tory. Ukraińcy chcą przy okazji odbudowy przestawić gospodarkę na nowoczesne, niskoemisyjne i konkurencyjne tory. Vadim Ghirda/AP / EAST NEWS
Polskie firmy robią sobie wielkie nadzieje w związku z odbudową Ukrainy. Dopóki wojna trwa, trzeba czekać. Ale do wyścigu o przyszłe kontrakty stają już wszyscy ukraińscy sojusznicy.
Plan udziału polskich firm w odbudowie Ukrainy powinien już powstawać po naszej stronie.Yasuyoshi Chiba/AFP/EAST NEWS Plan udziału polskich firm w odbudowie Ukrainy powinien już powstawać po naszej stronie.

Z dużej chmury mały deszcz. Ubiegłotygodniową berlińską konferencję poświęconą powojennej odbudowie Ukrainy zapowiadano jako przełomową. Ale zamiast konkretów – czyli przede wszystkim rozmiaru pomocy, jej źródeł, harmonogramu działań oraz mechanizmu kontroli wydatków – skończyło się na ogólnikowym zapewnieniu, że państwa koalicji będą wspierać finansowo Ukrainę. Tak długo, jak trzeba.

Za fasadą zapewnień o solidarności oraz pomocy dla Ukrainy w postaci nowego planu Marshalla kryją się nerwowość i nieufność.

Polityka 45.2022 (3388) z dnia 31.10.2022; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Wizje odbudowy"
Reklama