Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Rynek

Cios dla kolosa

Cios dla kolosa. Rosjanie sądzą, że są sankcjoodporni. Czyżby?

Przychody Rosji z eksportu ropy i gazu, według szacunków Bloomberga, mogą osiągnąć 285 mld dol. i będzie to historyczny rekord. Przychody Rosji z eksportu ropy i gazu, według szacunków Bloomberga, mogą osiągnąć 285 mld dol. i będzie to historyczny rekord. skorchanov / Pixabay
Na Rosję nałożono już więcej sankcji gospodarczych niż na jakikolwiek kraj w historii. Rosjanie twierdzą jednak, że są sankcjoodporni, a Zachód przy okazji sam sobie zafundował kryzys. Jak przebiega to starcie?
Głównym polem starcia na sankcje i kontrsankcje między Rosją a Zachodem są paliwa i surowce.Marcin Bondarowicz Głównym polem starcia na sankcje i kontrsankcje między Rosją a Zachodem są paliwa i surowce.

Na początku października w dawnych moskiewskich Garażach Specjalnego Przeznaczenia Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji, dziś zamienionych w kremlowskie muzeum motoryzacji, odbyła się uroczysta premiera najnowszego dzieła rosyjskiego przemysłu samochodowego – modelu Aurus Commendant. To ogromny luksusowy SUV okrzyknięty „rosyjską odpowiedzią na Rolls-Royce’a Cullinana”. Seryjna produkcja ma ruszyć na początku 2023 r. Cena to 33,7 mln rubli, czyli ok. 600 tys. euro.

Aurus jest motoryzacyjną marką powołaną do życia kilka lat temu na polityczne zamówienie.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Cios dla kolosa"
Reklama