Polemika minister edukacji z tekstem "Licea niekształcące"

Cierpliwości!
Opublikowany w POLITYCE (40) artykuł o fatalnej kondycji polskich ogólniaków, wywołał żywą dyskusję. Oto polemika minister edukacji Katarzyny Hall oraz wybrane z dyskusji (www.polityka.pl/debata) głosy naszych czytelników.
Uczeń to nie samochód, który można naprawić w jeden dzień. Nie da się z niego wyjąć wiedzy, którą posiadł, i włożyć mu do głowy inną, lepszą i nowocześniejszą.  - uważa minister edukacji Katarzyna Hall.
Polityka

Uczeń to nie samochód, który można naprawić w jeden dzień. Nie da się z niego wyjąć wiedzy, którą posiadł, i włożyć mu do głowy inną, lepszą i nowocześniejszą. - uważa minister edukacji Katarzyna Hall.

Nie jestem, podobnie jak pani Anna Świątek, zadowolona z poziomu umiejętności obecnych absolwentów polskich szkół. Nie mogę się jednak zgodzić z obrazem odmalowanym w artykule i wieloma przekłamaniami co do faktów, ale przede wszystkim – z wyraźnie odczuwalną w nim niechęcią do ucznia i zamknięciem się na jego autentyczne potrzeby. Mam prawo tak ten tekst odbierać, bo jestem nauczycielką z powołania i wszystko, co zawsze robiłam, było i jest podyktowane otwieraniem się na uczniów takich, jakimi są.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną