Złota Jedenastka POLITYKI

Wystawiamy naszą jedenastkę
W ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2012 POLITYKA proponuje serię 11 książek o futbolu: Kolekcja Piłkarska. Złota Jedenastka. To literatura żywa i opisująca piłkę z różnych, czasem zupełnie nieznanych i nieoczekiwanych stron.
Polityka

Wiem, że zachęcając do przeczytania 11 tomów z kolekcji POLITYKI, stawiam się w sytuacji trudnej. Wielu kibiców zapyta wprost, czy pisanie i czytanie książek o piłce nożnej w ogóle ma sens, czy – jednym słowem – pisanie i czytanie oraz piłka nożna nie kłócą się ze sobą. Ich zdaniem zainteresowanie piłką nożną polega bowiem na oglądaniu piłki nożnej, zachwycaniu się piłką nożną, wybrzydzaniu na piłkę nożną, poświęcaniu się piłce nożnej, w ostateczności także na grze w piłkę nożną, ale nie na czytaniu książek, co jest rozrywką dla miłośników książek, a nie piłki nożnej.

Wśród niektórych znawców panuje zresztą przekonanie, że istoty piłki nożnej nie da się opisać słowami. Bo czy istnieją słowa zdolne ukazać pasję, z jaką od dziesięcioleci Barcelona walczy z Realem, a Celtic z Rangersami? Albo słowa w pełni oddające interwencje Huberta Kostki, Lwa Jaszyna czy Ikera Casillasa?

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną