Społeczeństwo

Duma z domu

Jak wygląda polski dom

Rewolucja przemysłowa wyrwała człowieka z domu, informatyczna – przyspieszona ostatnio koronawirusem – być może go do domu zawróci. Rewolucja przemysłowa wyrwała człowieka z domu, informatyczna – przyspieszona ostatnio koronawirusem – być może go do domu zawróci. Marcin Bondarowicz
Przymusowa izolacja ujawniła, jak wielu Polaków – jeśli nawet ma dach nad głową – nie ma domu w sensie psychologicznym.
Ponad połowa Polaków mieszka pod własnym dachem - domów jednorodzinnych jest ponad 5 mln.Filip Radwański/Forum Ponad połowa Polaków mieszka pod własnym dachem - domów jednorodzinnych jest ponad 5 mln.

Bez domu

Zostań w domu. Hasło, które rozbrzmiewało przez wiele tygodni, wydaje się kategoryczne i oczywiste: prawie każdy ma jakiś dom. Nawet bezdomny wije tu czy tam prowizoryczne schronienie: według badań Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej (2019 r.) większość spośród 30 tys. polskich bezdomnych znajduje przystań w rozmaitych przytułkach – 6 tys. „pozostaje w przestrzeni niemieszkalnej”.

Także ponad 70 tys. polskich dzieci mieszka w domach, które nie są ich domami.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Społeczeństwo; s. 31
Oryginalny tytuł tekstu: "Duma z domu"

Czytaj także

Kraj

Jak rządził premier Kaczyński?

Jeszcze nie ruszyła kampania wyborcza, a już pojawiły się billboardy z Jarosławem Kaczyńskim jako przyszłym premierem. Prezes PiS był już szefem rządu. Warto przypomnieć jego dokonania.

Mariusz Janicki, Wiesław Władyka, [współpr.] Anna Dąbrowska
04.07.2020