Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Nakazali rodzić „z automatu”. Brzydzą się „wyborem”

Nakazali rodzić z „automatu”. Brzydzą się „wyborem”

Demonstracja Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Demonstracja Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Jakub Włodek / Polityka
Publikując wyrok aborcyjny i jego uzasadnienie, Trybunał właśnie odebrał kobietom możliwość oceniania „własnego dobrostanu”. Niech „automatycznie” urodzą, to się przekonają, czy „dobrostan się im naruszył”.

Trybunał Julii Przyłębskiej nie dowierza, że ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu albo jego śmierć jeszcze przed urodzeniem to dla ciężarnej „automatyczne naruszenie dobrostanu”. Tak więc postanawia „automatycznie” odebrać kobietom możliwość ocenienia „własnego dobrostanu”. Niech „automatycznie” urodzą, to się przekonają, czy „dobrostan się im naruszył”.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022