Społeczeństwo

Nakazali rodzić „z automatu”. Brzydzą się „wyborem”

Nakazali rodzić z „automatu”. Brzydzą się „wyborem”

Demonstracja Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Demonstracja Strajku Kobiet po publikacji uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Jakub Włodek / Polityka
Publikując wyrok aborcyjny i jego uzasadnienie, Trybunał właśnie odebrał kobietom możliwość oceniania „własnego dobrostanu”. Niech „automatycznie” urodzą, to się przekonają, czy „dobrostan się im naruszył”.

Trybunał Julii Przyłębskiej nie dowierza, że ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu albo jego śmierć jeszcze przed urodzeniem to dla ciężarnej „automatyczne naruszenie dobrostanu”. Tak więc postanawia „automatycznie” odebrać kobietom możliwość ocenienia „własnego dobrostanu”. Niech „automatycznie” urodzą, to się przekonają, czy „dobrostan się im naruszył”.

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021