Społeczeństwo

Grzywna, zawiasy, więzienie. PiS kręci bat na dyrektorów szkół

Możliwość usunięcia dyrektora szkoły przez kuratora w trybie niemal natychmiastowym to tylko część przygotowywanych przez Prawo i Sprawiedliwość nowych sankcji dla pracowników oświaty. Możliwość usunięcia dyrektora szkoły przez kuratora w trybie niemal natychmiastowym to tylko część przygotowywanych przez Prawo i Sprawiedliwość nowych sankcji dla pracowników oświaty. Anna Lewańska / Agencja Gazeta
Skutkiem zmian w prawie oświatowym będzie jeszcze większe nasilenie strachu, paraliżu, by nie rzec: paranoi i donosicielstwa na szkolnych korytarzach.

Możliwość usunięcia dyrektora szkoły przez kuratora w trybie niemal natychmiastowym to tylko część przygotowywanych przez Prawo i Sprawiedliwość nowych sankcji dla pracowników oświaty. Równolegle z szeroko komentowanym od czwartku wzmacnianiem kontroli kuratorów w rządzie toczą się prace nad przepisami karnymi wycelowanymi w dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków.

Reklama

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021