Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Trzy lata więzienia dla dyrektora. Nadciąga pisowski zamordyzm

Szkoła podstawowa, w której toczy się spor o zwolnioną dyrektor szkoły. Szkoła podstawowa, w której toczy się spor o zwolnioną dyrektor szkoły. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Rząd przyjął do realizacji projekt ustawy (autorem projektu jest Michał Wójcik z Solidarnej Polski), która umożliwi karanie dyrektorów za wszystko, co wyprawiają uczniowie na terenie placówki, nawet za seks.

Trudno nie zgodzić się, że za śmierć bądź za trwały uszczerbek na zdrowiu, po prostu za wszelką krzywdę dziecka odpowiadają osoby, które sprawowały nad nim opiekę, przede wszystkim nauczyciele, a także dyrektor. Tak było do tej pory, a ustawa tego nie zmienia. Wszyscy pracownicy odpowiadają za wszystko, co dzieje się na terenie szkoły, choć każdy w innym stopniu.

Na przykład nauczyciel, który był wyznaczony do pełnienia dyżuru podczas przerw, a zlekceważył ten obowiązek, odpowiada za zdarzenia, które miały miejsce podczas jego nieobecności.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021