Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Lex Czarnek znowu w Sejmie. Bombowy początek roku w oświacie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w SP 8 w Gdańsku Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w SP 8 w Gdańsku Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Minister edukacji w jednej ręce ma dla nauczycieli kij, a w drugiej również kij. Marchewki nie przewidziano. Dla dyrektorów szkół – tak samo. Sejm ponownie zajmie się lex Czarnek już we wtorek 4 stycznia.

Przemysław Czarnek zapowiedział, że do końca kwietnia chce zdążyć ze zmianami w Karcie Nauczyciela. Dzięki temu dyrektorzy będą mieli miesiąc na przygotowanie i zatwierdzenie arkuszy organizacyjnych według nowych zasad. Minister jednak nie wie, że planowanie nowego roku szkolnego zaczyna się dużo wcześniej. W moim liceum pierwsze poważne zebranie w tej sprawie wyznaczono już na 7 stycznia. A i tak uważamy, że dyrektor się nie spieszy.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022