Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Ucieczka z sieci

Czapka niewidka. Jak uciec z sieci i usunąć swoje ślady. 17 kroków

Aby usunąć chociaż część swoich danych z internetu czasem trzeba się nieźle pomęczyć i spędzić przed komputerem długie godziny, a pożądany efekt bywa kwestią długich miesięcy. Aby usunąć chociaż część swoich danych z internetu czasem trzeba się nieźle pomęczyć i spędzić przed komputerem długie godziny, a pożądany efekt bywa kwestią długich miesięcy. Iza Kucharska
Coraz więcej osób ma problem ze swoją obecnością w sieci i myśli o tym, by zniknąć z internetu. Tylko czy to w ogóle możliwe?
Obecnie, wraz z aktem urodzenia, dziecko dostaje od rodziców swoją cyfrową historię.TRAVELPHOTO/Forum Obecnie, wraz z aktem urodzenia, dziecko dostaje od rodziców swoją cyfrową historię.

Gdy dwa lata temu na Twitterze użytkownik o nicku somenerdliam opublikował krótką instrukcję pod hasłem „Jak usunąć 99,9 proc. swojej działalności internetowej”, wpis rozniósł się po sieci lotem błyskawicy, czyli używając sieciowej nomenklatury, został viralem. 400 tys. osób go zalajkowało (zostawiło w ramach uznania serduszko), a 100 tys. wyszerowało, czyli podzieliło z innymi. Z badań przeprowadzonych w maju tego roku przez portal VPN wynika, że prawie co trzeci Polak, gdyby dostał taką możliwość, chciałby zniknąć z sieci, a prawie co drugi chciałby trwale usunąć z internetu jakieś informacje – najczęściej niekorzystne zdjęcie, filmik czy dane finansowe.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Ucieczka z sieci"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?