Świat

Dmuchane imperium

Słabe strony mocarstwa Putina

Fotomontaż wykorzystuje portret cara Mikołaja II, autorstwa Borysa Kustodjewa. Fotomontaż wykorzystuje portret cara Mikołaja II, autorstwa Borysa Kustodjewa. EAST NEWS
Jeśli Zachód nie powstrzyma ambicji Putina, zrobi to sama Rosja. Skorumpowana, słabiutka gospodarczo i uzależniona od surowców, nawet z Krymem nie stanie się imperium.
Rosjanie gotowi będą „nie jeść, nie pić, byle tylko spełnić marzenie o imperium”.Nadia Isakova/ AWL Images Ltd/Corbis Rosjanie gotowi będą „nie jeść, nie pić, byle tylko spełnić marzenie o imperium”.

Jeden z entuzjastów nowej rosyjskiej ekspansji ogłosił na Facebooku: „Jeśli Putinowi uda się POKOJOWO przyłączyć Krym i południowo-wschodnią Ukrainę, ja osobiście wszystko mu wybaczę. Naprawdę wszystko: dziką korupcję, nadużycia urzędników i siłowików, brak perspektyw dla gospodarki, koszmarną politykę migracyjną, upadek edukacji i dziennikarstwa, a nawet ogólne ogłupienie narodu”. – To świetna diagnoza choroby – ocenia ukraiński publicysta Witalij Portnikow.

Polityka 13.2014 (2951) z dnia 25.03.2014; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Dmuchane imperium"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020