Świat

Dyrektor cyrku

Wiktoria Viktora Orbána

Viktor Orbán niemal na pewno odniesie kolejny triumf w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 6 kwietnia. Viktor Orbán niemal na pewno odniesie kolejny triumf w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 6 kwietnia. Laszlo Balogh/Reuters / Forum
Przez cztery lata Viktor Orbán wspiął się na szczyt władzy i wciągnął za sobą drabinę. Dlatego jego partia nie ma z kim przegrać w niedzielnych wyborach na Węgrzech.
Hasło na plakacie wyborczym: „Czy oni zasłużyli na kolejną szansę?”AFP/EAST NEWS Hasło na plakacie wyborczym: „Czy oni zasłużyli na kolejną szansę?”

Gospodarz przyjechał na targ kupić konia. Przebierał, zaglądał w zęby, w końcu mówi: Ten! Właściciel (w wersji prawicowej – Cygan) przeliczył gotówkę, pogratulował gospodarzowi i oddał mu wodze. Zadowolony nabywca, nie zwlekając, dosiadł konia i ruszył galopem. Zanim się jednak zorientował, koń poniósł go prosto na mur. Zwierzę nieprzytomne, jeździec zakrwawiony i wściekły krzyczy: Złodzieju, sprzedałeś mi ślepego konia! A sprzedawca na to: On nie jest ślepy, ino odważny.

Czytaj także

Kraj

Kiedy lekarze podlegają karze

Lekarze do więzień za błędy medyczne? Co jest zagrożeniem dla zdrowia: kadra medyczna czy polityczna?

Ewa Siedlecka
11.06.2019