Świat

Zysk ze straty

Wysokie unijne stanowiska: szansa na wzmocnienie pozycji Polski w UE

Tusk z Bieńkowską porzucili Polskę – taki przekaz słychać od dwóch tygodni od krytyków polskich nominacji na stanowiska unijne.

Co ciekawe, jest on wspólny dla „oburzonych” po obu stronach politycznej barykady – zarówno wystraszonych stronników PO, którzy boją się polskiej polityki bez Donalda Tuska, jak i uradowanych ­zwolenników PiS, potępiających rzekomą ucieczkę Elżbiety ­Bieńkowskiej na unijną posadę – w domyśle ze strachu przed niechybnym przejęciem władzy przez PiS. W obu tych głosach pobrzmiewa lęk przed Unią, skupienie na krajowej polityce i niezrozumienie polskiego interesu w Europie.

Polityka 38.2014 (2976) z dnia 16.09.2014; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Zysk ze straty"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020