Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Polityka zwodzonych mostów

Trudne relacje polsko-rosyjskie

Pierwszy dzień zawieszenia broni. Jak długo ono potrwa? Pierwszy dzień zawieszenia broni. Jak długo ono potrwa? Brendan Hoffman / Getty Images
Złudne jest przekonanie, że jak odgrodzimy Rosję żelazną kurtyną, to pożar do nas nie dojdzie. Trzeba nam zręcznej, aktywnej polityki wobec Moskwy.
Putin z ministrem obrony Siergiejem Szojgu i szefem FSB Aleksandrem BortnikowemMaxim Shemetov/Reuters/Forum Putin z ministrem obrony Siergiejem Szojgu i szefem FSB Aleksandrem Bortnikowem

All we are saying is give peace a chance – najważniejsze to dać szanse pokojowi – jak w piosence Johna Lennona cieszą się zwolennicy rozejmu z Rosją. Ale na jak długo? Wszędzie przeważa sceptycyzm. Liczyliśmy na więcej – komentuje szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier, przyznając, że nie można mówić o przełomie w sprawie zażegnania kryzysu na Ukrainie. Jest jakaś nadzieja, która opiera się na dobrym pomyśle: strefie buforowej. Wojska z ciężkim uzbrojeniem mają odsunąć się od siebie na znaczną odległość (z taktyczną bronią rakietową nawet na 140 km).

Polityka 8.2015 (2997) z dnia 17.02.2015; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Polityka zwodzonych mostów"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021