Świat

Niewidoczni

Belgia: Europejski Bliski Wschód

Belgia stała się wylęgarnią islamskich terrorystów i nie bardzo sobie z tym problemem radzi. Belgia stała się wylęgarnią islamskich terrorystów i nie bardzo sobie z tym problemem radzi. Łukasz Kobus / Forum
Dziś Belgia to jakby europejski Bliski Wschód, ze stolicą w Brukseli. Tuż obok unijnej centrali.
Polowanie na terrorystów uświadomiło brukselczykom, że żyją w nie do końca znanym im mieście.Geert Vanden Wijngaert/AP/EAST NEWS Polowanie na terrorystów uświadomiło brukselczykom, że żyją w nie do końca znanym im mieście.

Czwarty, najwyższy stopień alertu terrorystycznego w Brukseli i trzeci w Belgii wyhamował tempo życia, odebrał jej mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, zdrowo nastraszył przyjezdnych. Wszędzie widoczni byli gotowi do strzału, uzbrojeni po zęby belgijscy żołnierze. Rząd wezwał do pozostania w domach. Korki zniknęły, opustoszały sale konferencyjne. Bruksela – miastem duchów. Nowość, która może się stać naszą zwykłą europejską codziennością.

W ubiegłym tygodniu, po czterech dniach niepewności, ruszyło w końcu metro – ale tylko na wybranych odcinkach.

Polityka 49.2015 (3038) z dnia 01.12.2015; Świat; s. 54
Oryginalny tytuł tekstu: "Niewidoczni"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021