Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Nieobliczalny

Co czeka USA pod rządami Donalda Trumpa

Trump to pierwszy polityk o ciągotach autorytarnych, który we współczesnej historii Ameryki został wybrany na prezydenta. Trump to pierwszy polityk o ciągotach autorytarnych, który we współczesnej historii Ameryki został wybrany na prezydenta. Jabin Botsford / The Washington Post
Co w zasadzie oznacza przysięga prezydencka złożona przez notorycznego kłamcę? Tylko tyle, że Ameryka rozpoczyna podróż w nieznane.
Trump przedstawia się jako człowiek spoza systemu, zwalczający zgniły establishment wszelkiej maści.Future Image/Zuma Press/Forum Trump przedstawia się jako człowiek spoza systemu, zwalczający zgniły establishment wszelkiej maści.

Donald Trump najwyraźniej ma kłopoty z decyzją, czy chce być hotelarzem czy prezydentem USA. Nie widzi przeszkód, aby obie funkcje łączyć. Na zdumiewającej konferencji prasowej na 9 dni przed inauguracją pochwalił się światu, że jako jedyny na naszej planecie dałby radę jednocześnie zarządzać biznesem i Stanami Zjednoczonymi. Z dumą zakomunikował, że właśnie zrezygnował z transakcji na 2 mld dol., choć nie musiał. Po raz kolejny dyskredytował amerykańskie agencje wywiadu.

Obawy budzi i to, co wiemy o Donaldzie Trumpie, i to, czego o nim nie wiemy.

Polityka 3.2017 (3094) z dnia 17.01.2017; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Nieobliczalny"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >