Świat

Sąd nad Trumpem

Prezydent USA kontra sądy

Lotnisko San Francisco, członkowie jemeńskiej rodziny Emana czekają na jego przyjazd wraz z ojcem. Obu zatrzymał na lotnisku prezydencki dekret o imigrantach. Lotnisko San Francisco, członkowie jemeńskiej rodziny Emana czekają na jego przyjazd wraz z ojcem. Obu zatrzymał na lotnisku prezydencki dekret o imigrantach. Kate Munsch/Reuters / Forum
Prowincjonalny amerykański sąd zawiesił dekret najpotężniejszego człowieka świata. To dowód na to, że Stany Zjednoczone są wciąż liberalną demokracją. Jedną z ostatnich.
Czy werbalne ataki Trumpa na sądy to sygnał, że nie będzie się z nimi liczył?Gage Skidmore/Wikipedia Czy werbalne ataki Trumpa na sądy to sygnał, że nie będzie się z nimi liczył?

Dekret Donalda Trumpa o zakazie wjazdu dla imigrantów i uchodźców z siedmiu, głównie muzułmańskich państw wywołał burzę protestów w USA i na całym świecie, gdzie uznano, że sprowadza się do dyskryminacji religijnej. Już nazajutrz po jego ogłoszeniu został zaskarżony do sądów przez indywidualnych podróżnych z Iraku, Iranu, Syrii, Libii, Jemenu, Somalii i Sudanu, którzy mieli karty stałego pobytu albo inne dokumenty dowodzące bezzasadności niewpuszczenia ich do USA.

Polityka 7.2017 (3098) z dnia 14.02.2017; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Sąd nad Trumpem"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020