Świat

Chiny bezwęglowe

W Pekinie zakazano używania węgla do ogrzewania. W Pekinie zakazano używania węgla do ogrzewania. Wang Xin/Imagine China / EAST NEWS

Zakaz palenia węglem oczyścił powietrze, ale zima i braki gazu utrudniają walkę ze smogiem.

Na uprzemysłowionej północy kraju, w tym w 28 wielkich miastach (z Pekinem na czele), gdzie najsilniej daje o sobie znać fala smogu, wprowadzono od tej zimy zakaz opalania węglem. To priorytetowa akcja centralna, więc w wielu miejscach przystąpiono do symbolicznego niszczenia piecyków na węgiel, pojawiły się też wielkie plakaty, że za handlowanie nimi i używanie do ogrzewania grożą kary i areszt.

Polityka 50.2017 (3140) z dnia 12.12.2017; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013