Świat

Pragmatycznie zieloni

Plastik jest poważnym zagrożeniem głównie dla ekosystemów morskich. Plastik jest poważnym zagrożeniem głównie dla ekosystemów morskich. Paul Kennedy / Getty Images

Brytyjscy konserwatyści stawiają na ekologię, by przyciągnąć młodszych wyborców.

Wielka Brytania bierze się za zanieczyszczenie plastikiem. To jedna z największych plag naszych czasów, mówi premier Theresa May i ogłasza 25-letni plan wyeliminowania tworzyw sztucznych tam, gdzie można ich łatwo uniknąć, np. jako jednorazowych opakowań żywności. Zacznie się od rozszerzenia opłaty 5 pensów (23 grosze) za torby foliowe na wszystkie sklepy w kraju. Później rząd zachęci supermarkety do wyznaczania alejek bez plastiku, np.

Polityka 3.2018 (3144) z dnia 16.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021