Świat

Warto rozmawiać?

Polska zmienia kierunek polityki zagranicznej

Nowy rząd otwiera się na świat. Pytanie tylko: czy szczerze?

Dotychczasowa polityka zagraniczna PiS była tragifarsą. Gdy jednak nad krajem zawisła „bomba atomowa”, czyli groźba odebrania Polsce głosu w Radzie UE i uderzenia po kieszeni przy okazji przyszłego budżetu Unii, rząd „dobrej zmiany” został przemeblowany, a nowy premier i ministrowie uznali, że jednak warto rozmawiać z zagranicznymi partnerami.

Stąd ofensywa wdzięku premiera Morawieckiego. W tym tygodniu jest w Davos, gdzie na najważniejszej konferencji świata spotka się m.

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Warto rozmawiać?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021