Świat

Ukrainę zbaw!

Magik na prezydenta!

Na razie nie wiadomo nawet do końca, kto stoi za Zełenskim. Na razie nie wiadomo nawet do końca, kto stoi za Zełenskim. Valentyn Ogirenko/Reuter / Forum
Ukraińcy nie oczekują od Wołodymyra Zełenskiego, lidera wyścigu o prezydenturę, programu naprawy kraju. Liczą, że w jakiś magiczny sposób odmieni ich los.
Podczas Majdanu panowało wcale nie tak rzadkie przekonanie, że zaraz po przegnaniu Wiktora Janukowycza Ukraina wejdzie do UE, przyjmie euro i będzie uczestniczyła od razu w unijnym dobrobycie.Dymitr Kutz/Forum Podczas Majdanu panowało wcale nie tak rzadkie przekonanie, że zaraz po przegnaniu Wiktora Janukowycza Ukraina wejdzie do UE, przyjmie euro i będzie uczestniczyła od razu w unijnym dobrobycie.

Wieczorem, po pierwszej turze wyborów, w sztabie Wołodymyra Zełenskiego panowała podobna atmosfera, co podczas konwencji Wiosny Roberta Biedronia. Tam co prawda kolorystycznie dominował podprowadzony Razem lilaróż, a u Zełenskiego wiosenna soczysta zieleń, opatrzona hasłami „preZE!dent”. Ale zarówno Biedroń, jak i Zełenski przez cały czas mówili o wiośnie. O nowym otwarciu, które skruszy lody starych ustawień i wprowadzi do polityki ożywczą bryzę. Nie wiadomo jak, nie wiadomo za ile i za czyje – grunt, że będzie nowe.

Polityka 15.2019 (3206) z dnia 09.04.2019; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Ukrainę zbaw!"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021