Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

56 dni

Rozdzieleni – amerykański koszmar uchodźców

Karawana uchodźców z Ameryki Środkowej w drodze do USA. Karawana uchodźców z Ameryki Środkowej w drodze do USA. John Moore / Getty Images
Matka z sześcioletnim synem uciekli przed przemocą w Hondurasie do Teksasu. Tam ich rozdzielono. Kiedy spotkali się po dwóch miesiącach, nie byli już tymi samymi ludźmi.
Granica na Rio Grande.Jose Luis Gonzalez/REUTERS/Forum Granica na Rio Grande.

Tekst ukazał się na łamach dwutygodnika „Forum” »

***

Jest 1 w nocy, Levis Osorio Andino zostaje wyrwana ze snu. Strażniczka więzienna szarpie ją za ramię: 494, wstawaj! Już czas!

Półprzytomna Levis pakuje rzeczy i wychodzi na korytarz. Od 56 dni nie widziała Samira, swojego sześcioletniego syna. Na początku czerwca ub.r., po tygodniach ucieczki udało im się w końcu przekroczyć Rio Grande.

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Forum świat; s. 53
Oryginalny tytuł tekstu: "56 dni"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022