Świat

Wirus na rok szczura

Do śledzenia wirusa przydał się system e-inwigilacji. Do śledzenia wirusa przydał się system e-inwigilacji. Zikri Maulana/Zuma Press / Forum

Wirus z Wuhan rozlewa się po świecie i zgodnie z przewidywaniami liczba zachorowań rośnie z dnia na dzień. Dane na początku tygodnia mówiły o 3 tys. zakażonych i 81 ofiarach śmiertelnych. Ale eksperci z uniwersytetu w Lancaster w oparciu o swoje modele epidemiologiczne szacują liczbę zakażonych na świecie na 11 tys.

Najtrudniejsza sytuacja jest w chińskiej prowincji Hubei, gdzie w grudniu pojawiły się pierwsze zachorowania wywołane nieznanym wcześniej koronawirusem (2019-nCoV).

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021