Świat

Chora kampania

USA: Kampania w cieniu covidu

Donald Trump po powrocie ze szpitala do Białego Domu ostentacyjnie zdjął maseczkę. Donald Trump po powrocie ze szpitala do Białego Domu ostentacyjnie zdjął maseczkę. Win McNamee / Getty Images
Osobiste doświadczenie koronawirusa nie ograniczyło beztroski Donalda Trumpa. Może jednak zdecydować o wyniku wyborów.
Dwa dni po hospitalizacji Trump wrócił do Białego Domu.SMG/Zuma Press/Forum Dwa dni po hospitalizacji Trump wrócił do Białego Domu.

Opadła aura niezwyciężonego prezydenta. Nikt dotąd nie dał mu rady – ani deep state, głębokie państwo, i spiskujący przeciw niemu agenci wywiadu, ani nieprzyjazne media, ani prokurator badający konszachty z Putinem, ani Demokraci próbujący impeachmentu. Pokonał go dopiero wirus w koronie, odsyłając do szpitala. I to właśnie covid jest na najlepszej drodze, by położyć kres jego prezydenturze.

Rozstrzygnie się to za trzy tygodnie, ale już teraz koronawirus zdominował kampanię przed wyborami w USA, spychając w cień inne ważne tematy.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Chora kampania"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Kocie i psie lęki

Joanna Iracka o frustracjach i lękach, które trapią psy i koty, oraz o tym, jak można im pomóc.

Malwina Dziedzic
26.05.2020