Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Polska po cichu podpisała deklarację przeciwko aborcji

Protest przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego w Polsce, Gdańsk, 23 października 2020 r. Protest przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego w Polsce, Gdańsk, 23 października 2020 r. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Rząd PiS po cichu podpisał międzynarodową deklarację antyaborcyjną. Ma ona wzmocnić Donalda Trumpa na ostatniej prostej w kampanii.

Polski rząd nie pochwalił się obywatelkom i obywatelom swoim najnowszym osiągnięciem. Warto jednak wiedzieć, że 22 października, akurat kiedy Trybunał Konstytucyjny wydawał wyrok w sprawie aborcji z przesłanek embriopatologicznych, przedstawiciele władzy sygnowali na wirtualnym spotkaniu nowy międzynarodowy dokument: Genewską Deklarację Konsensusu na rzecz Zdrowia Kobiet i Wzmacniania Rodziny (

 • aborcja
 • Donald Trump
 • wybory prezydenckie w USA 2020
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kultura

  Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

  Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

  Bartek Chaciński
  20.01.2022