Świat

Kłopoty Trumpa. Sąd Najwyższy orzekł nie po jego myśli

Były prezydent Donald Trump musi udostępnić wszystkie dokumenty biznesowe. Były prezydent Donald Trump musi udostępnić wszystkie dokumenty biznesowe. Shealah Craighead / Trump White House Archived / Flickr CC by SA
Jeśli śledztwo w sprawie oszustw finansowych Trumpa zwieńczy akt oskarżenia, zdarzy się rzecz bez precedensu: pierwszy w historii USA proces kryminalny byłego prezydenta.

Amerykański Sąd Najwyższy rozstrzygnął ostatecznie w poniedziałek spór Donalda Trumpa z prokuratorami w Nowym Jorku, którzy od kilku lat prowadzą śledztwo w sprawie podejrzeń, że jako magnat nieruchomościowy dopuszczał się masowych oszustw. Były prezydent musi udostępnić im wszystkie dokumenty, tzn. zeznania podatkowe, okresowe sprawozdania finansowe, teksty umów ubezpieczeniowych, podań o kredyty, materiały z audytów i wszelkie inne rzucające światło na jego transakcje.

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021