Świat

Kraty w pałacu. Kto uwolni księżniczki?

Księżniczka Latifa, córka premiera Dubaju Księżniczka Latifa, córka premiera Dubaju Tiina Jauhiainen / Wikipedia
Księżniczki Szamsy nikt publicznie nie widział od ponad 20 lat, Latify od ponad dwóch. Brytyjski sąd uważa, że obie zostały porwane i uwięzione przez swojego ojca – premiera Dubaju. Czy ta historia znajdzie w końcu szczęśliwy finał?
Emir Dubaju Mohammed ibn Raszid Al Maktum z żoną – księżną Hają, siostrą obecnego króla JordaniiStephen Lock / Zuma Press/Forum Emir Dubaju Mohammed ibn Raszid Al Maktum z żoną – księżną Hają, siostrą obecnego króla Jordanii

Jestem zakładniczką w willi, którą zamieniono na więzienie. Wszystkie okna są okratowane, nie mogę żadnego z nich otworzyć. Na zewnątrz jest pięciu policjantów, w środku dwie policjantki. Nie mogę wyjść na dwór, nawet by zaczerpnąć świeżego powietrza – mówi na nagraniu księżniczka Latifa, jedna z 25 dzieci Mohammeda ibn Raszid Al Maktuma, premiera Dubaju i wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021