Świat

Kolejna szczepionka w Unii. Tylko czy w ogóle tu dotrze?

Unia Europejska zatwierdziła szczepionkę Johnson&Johnson. Unia Europejska zatwierdziła szczepionkę Johnson&Johnson. David Zalubowski / AP / EAST NEWS
Unia zatwierdziła preparat Johnson&Johnson, ale na poważne dostawy przyjdzie poczekać nawet miesiąc. Bruksela, która znów toczy szczepionkowe boje z Londynem, liczy na 55 mln dawek w pierwszym kwartale.

Unia Europejska ma zarezerwowane 400 mln porcji od firmy Johnson&Johnson (200 mln plus opcja na kolejne 200). Wymagająca podania tylko jednej dawki, temperaturowo łatwa w transporcie i przechowywaniu szczepionka ma stać się jednym z kluczowych czynników przyspieszających szczepienia we wszystkich krajach wspólnoty od drugiego kwartału. Według obecnych harmonogramów pierwsze duże dostawy zaczną się jednak dopiero w połowie kwietnia.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Bez sutanny jesteś nikim. Tak się żyje w seminarium duchownym

Rozmowa z Robertem Samborskim, autorem książki „Sakrament obłudy”, o życiu wewnętrznym seminariów duchownych.

Joanna Podgórska
19.09.2021