Świat

Rasizm w USA odsłania antyazjatycką twarz

Wiec upamiętniający ofiary masakry w Atlancie. Nowy Jork, 19 marca 2021 r. Wiec upamiętniający ofiary masakry w Atlancie. Nowy Jork, 19 marca 2021 r. John Lamparski/ Zuma Press / Forum
Ataki na Amerykanów azjatyckiego pochodzenia nie są za Oceanem oczywiście niczym nowym. Wręcz przeciwnie, istnieją niemal tak długo, jak samo zjawisko migracji z Azji do Stanów. W dobie koronawirusa nabrały jednak zupełnie nowego wymiaru.

Robert Aaron Long wyróżnia się w panteonie amerykańskich morderców. Sprawca wtorkowej masakry w Atlancie, który pozbawił życia osiem osób, w tym sześć pochodzenia azjatyckiego, tłumaczył się dolegliwością, którą media uprościły nieco do „uzależnienia od seksu”. Long mówił policjantom, że dokonał ataków na salony piękności i masażu, bo wywoływały u niego napady popędu, których za wszelką cenę chciał się pozbyć. Bo kocha Boga i broń palną. Syn głęboko wierzących i zaangażowanych w życie

 • rasizm
 • USA
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Kultura

  Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

  Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

  Mariusz Herma
  19.10.2021