Świat

Covidowa sytuacja w Indiach zagraża reszcie świata

Indie potrzebują każdej ilości urządzeń do dostarczania tlenu pacjentom. Indie potrzebują każdej ilości urządzeń do dostarczania tlenu pacjentom. Danish Siddiqui / Reuters / Forum
Świat boi się indyjskiego wariantu koronawirusa, ale źródło kryzysu tkwi w czym innym. Indie to wielka apteka świata, a zawirowania w produkcji odbiją się na innych.

Eksperci – to także stanowisko WHO – nie są w stanie ocenić zjadliwości tzw. indyjskiego wariantu koronawirusa. Ale że druga fala w Indiach wspina się ostro jak klif i nie widać, by miała się spłaszczyć, nie mówiąc już o opadaniu, to jak świat szeroki rozprzestrzenia się lęk przed zawleczoną stamtąd wersją. Przy okazji przypomina się tamtejsze podejście do higieny, zdecydowanie inne niż np.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chłopcy 30+, czyli faceci jak dzieci

Psychologowie alarmują: to już epidemia. Pokolenie 20-, 30-, a nawet 40-latków nie chce dorosnąć.

Agnieszka Sowa
12.07.2016