Świat

Co robi były francuski premier w rosyjskim koncernie

Były premier Francji utrzymywał częste kontakty z prezydentem Rosji. François Fillon i Władimir Putin, spotkanie z 2018 r. Były premier Francji utrzymywał częste kontakty z prezydentem Rosji. François Fillon i Władimir Putin, spotkanie z 2018 r. Mikhail Klimentyev / TASS / Forum
François Fillon został powołany przez Kreml do zarządu Zarubieżnieftu. Ta zaskakująca nominacja to kolejny zakręt w skomplikowanych relacjach Paryża z Moskwą, choć we Francji emocji nie wzbudzi.

Zbliża się pierwsze spotkanie prezydenta USA Joego Bidena z długoletnim przywódcą Rosji Władimirem Putinem. W atmosferze pełnej napięcia wobec niedawnej koncentracji wojsk na granicy z Ukrainą, prześladowań Nawalnego, represji w Białorusi – nadeszła niby drobna, a jednak sensacyjna wiadomość. François Fillon, do niedawna jeden z najważniejszych polityków Francji, jej były premier, został powołany do zarządu rosyjskiego koncernu naftowego Zarubieżnieft. W zarządzie będzie reprezentował.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021