„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Protest przeciw ograniczeniom związanym z koronawirusem. Londyn, 14 czerwca 2021 r. Protest przeciw ograniczeniom związanym z koronawirusem. Londyn, 14 czerwca 2021 r. Henry Nicholls / Reuters / Forum
Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Jeszcze niedawno wydawało się, że na Wyspach zacznie się wreszcie „nowa normalność”. Wielka Brytania miała być pierwszym europejskim krajem, który całkowicie zniósł restrykcje. Zgodnie z harmonogramem wytyczonym wiosną, gdy wspólne przesiadywanie w pubie było albo odległym wspomnieniem, albo mglistą perspektywą, w poniedziałek 21 czerwca miały zostać wycofane ostatnie ograniczenia, które narzucił koronawirus. Gdyby Boris Johnson trzymał się planu, od przyszłego tygodnia nie byłoby już limitów w restauracjach, kawiarniach, na weselach i w domach, gdzie mogło spotkać się sześć osób.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021