Świat

Wirus znów rozpędza się na świecie. Europa niech patrzy i unika błędów

Indonezja, 1 lipca 2021 r. Indonezja, 1 lipca 2021 r. Willy Kurniawan / Reuters / Forum
Odpowiedzialny za większość nowych przypadków zakażeń wariant delta sieje spustoszenie w Azji i Ameryce Południowej. Dla Europy to szansa, by przygotować się na kolejną falę.

Szybki rzut oka na najświeższe dane dotyczące pandemii koronawirusa może wywołać efekt déjà vu – pod względem geograficznego rozkładu wyglądają tak samo jak w pierwszych tygodniach zarazy. Na początku marca 2020 r., zanim wirus ogarnął całą planetę, jego rozwój z największym niepokojem obserwowano przede wszystkim w kilku miejscach na świecie. Przez chwilę

 • covid-19
 • koronawirus w Wielkiej Brytanii
 • Warte przeczytania

  Reklama

  Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

  Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
  By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

  Informacja o RODO

  Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Czytaj także

  Społeczeństwo

  Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

  Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

  Norbert Frątczak
  11.10.2021