Świat

Kradniesz mój dom!

Bliźniaki al-Kurd – ikony palestyńskiego oporu

Muna al-Kurd Muna al-Kurd Corinna Kern/Laif / Forum
Bliźniaki Muna i Mohammed al-Kurd stali się nowymi ikonami palestyńskiego oporu, bo zamiast rzucać kamieniami, pokazują codzienną dyskryminację Palestyńczyków w Izraelu.
Mohammed al-KurdCorinna Kern/Laif/Forum Mohammed al-Kurd

„Ogłaszam wszystkim syjonistom świata: podwórko przed moim domem to nie wasza Ziemia Obiecana!” – mówił 16-letni poeta Mohammed al-Kurd w nagraniu, które krąży po internecie. W ostatnich miesiącach krąży coraz szybciej, bo teraz – czyli siedem lat później – Mohammed i Muna, jego siostra bliźniaczka, stali się bohaterami Palestyńczyków, o światowej już sławie.

Na Instagramie, Twitterze i Facebooku obserwuje ich ponad 2,5 mln ludzi, w tym np. amerykańska deputowana do Kongresu Alexandra Ocasio-Cortez, wschodząca gwiazda Demokratów.

Polityka 33.2021 (3325) z dnia 10.08.2021; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Kradniesz mój dom!"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013