Świat

Papieski prałat, kompozytor „Barki”, pedofil

Cesáreo Gabaráin urodził się w 1936 r. w Hernani, nieco ponad 20-tysięcznym miasteczku w okolicach San Sebastian, na wschodnim krańcu Kraju Basków. Cesáreo Gabaráin urodził się w 1936 r. w Hernani, nieco ponad 20-tysięcznym miasteczku w okolicach San Sebastian, na wschodnim krańcu Kraju Basków. aciprensa / Youtube
Przyjaciele na szczytach polityki i show-biznesu, status celebryty w Kościele, mercedes w garażu. I bezkarne molestowanie nieletnich – tak wyglądało życie twórcy jednej z najbardziej znanych współczesnych pieśni religijnych.

„Barka” jest w Polsce świetne znana. Ulubiony utwór Jana Pawła II przez lata jego pontyfikatu i jeszcze długo potem rozbrzmiewał, jak kraj długi i szeroki. Nie tylko w kościołach, nie tylko przy okazji mszy upamiętniających papieża – grano go i śpiewano na szkolnych apelach i w telewizyjnych koncertach, emitowanych przez stacje prywatne i publiczne.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021