Świat

Biden: mordercy 13 Amerykanów odpowiedzą. Ale jak ukarać ISIS-K?

Joe Biden. Wystąpienie po zamachu w Kabulu. 26 sierpnia 2021 r. Joe Biden. Wystąpienie po zamachu w Kabulu. 26 sierpnia 2021 r. Jonathan Ernst / Forum
Mocne słowa prezydenta zapowiadają zemstę USA za zbrodnię, której dokonało w Afganistanie tzw. Państwo Islamskie, a ściśle jego lokalna filia znana pod skrótem ISIS-K. Co jednak mogą zrobić Stany Zjednoczone, aby ostrzeżenie Bidena nie okazało się pobrzękiwaniem szabelką bez pokrycia w czynach?

„Nie zapomnimy, nie wybaczymy, będziemy was ścigać i sprawimy, że zapłacicie za to” – powiedział Joe Biden po samobójczym ataku terrorystycznym w Kabulu, w wyniku którego zginęło 170 Afgańczyków i 13 żołnierzy amerykańskich. Mocne słowa prezydenta zapowiadają zemstę USA za zbrodnię, której dokonało tzw. Państwo Islamskie, a ściśle jego lokalna filia znana pod skrótem ISIS-K, działająca w Afganistanie z rozgałęzieniami na Pakistan i sąsiednie kraje Azji Środkowej (w nocy czasu polskiego amerykańskie wojsko poinformowało o ataku z użyciem dronów we wschodnim Afganistanie, którego celem miał być pomysłodawca czwartkowego zamachu).

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021