Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Zapad: kierunek Polska. Rosja i Białoruś ćwiczą wojnę z NATO

Rosyjskie okręty wojenne na Morzu Bałtyckim w ramach wspólnych manewrów wojskowych Rosji i Białorusi Zapad-2021 Rosyjskie okręty wojenne na Morzu Bałtyckim w ramach wspólnych manewrów wojskowych Rosji i Białorusi Zapad-2021 Vitaly Nevar / Forum
Rosja i Białoruś przygotowują regionalną wojnę, której ofiarą padną państwa bałtyckie i północno-wschodnia Polska. Scenariusz Zapadu pokazuje, że obrona wschodnich rubieży jest najważniejszym zadaniem NATO.

W deszczu i chłodzie na poligonie Mulino w Niżnym Nowogrodzie, w jesiennym słońcu na Białorusi i Obwodzie Kaliningradzkim odbyły się w czwartek uroczystości otwarcia ćwiczeń Zapad-21. Flagi, hymny, przemówienia, wystawy sprzętu, musztra paradna, defilada pododdziałów, okrzyki „urra!”. Zaraz potem w internecie pojawiły się kadry z poligonów, dynamicznie zmontowane, sfilmowane z użyciem bezzałogowców. W sumie nie bardzo wiadomo, czy publikowane w sieci filmiki pokazują na pewno tegoroczny Zapad, ale to nie szkodzi – wyglądać ma tak, jakby defilujący żołnierze w biegu wskoczyli do czołgów, odpalili salwy z dział czy ekspresowo zbudowali przeprawę pontonową przez szeroką rzekę.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >