Świat

Zapad: kierunek Polska. Rosja i Białoruś ćwiczą wojnę z NATO

Rosyjskie okręty wojenne na Morzu Bałtyckim w ramach wspólnych manewrów wojskowych Rosji i Białorusi Zapad-2021 Rosyjskie okręty wojenne na Morzu Bałtyckim w ramach wspólnych manewrów wojskowych Rosji i Białorusi Zapad-2021 Vitaly Nevar / Forum
Rosja i Białoruś przygotowują regionalną wojnę, której ofiarą padną państwa bałtyckie i północno-wschodnia Polska. Scenariusz Zapadu pokazuje, że obrona wschodnich rubieży jest najważniejszym zadaniem NATO.

W deszczu i chłodzie na poligonie Mulino w Niżnym Nowogrodzie, w jesiennym słońcu na Białorusi i Obwodzie Kaliningradzkim odbyły się w czwartek uroczystości otwarcia ćwiczeń Zapad-21. Flagi, hymny, przemówienia, wystawy sprzętu, musztra paradna, defilada pododdziałów, okrzyki „urra!”. Zaraz potem w internecie pojawiły się kadry z poligonów, dynamicznie zmontowane, sfilmowane z użyciem bezzałogowców. W sumie nie bardzo wiadomo, czy publikowane w sieci filmiki pokazują na pewno tegoroczny Zapad, ale to nie szkodzi – wyglądać ma tak, jakby defilujący żołnierze w biegu wskoczyli do czołgów, odpalili salwy z dział czy ekspresowo zbudowali przeprawę pontonową przez szeroką rzekę.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021