Świat

Magierowski w USA. Cztery wyzwania dla nowego ambasadora

Marek Magierowski jako nowy ambasador Polski w Waszyngtonie nie będzie miał łatwego zadania. Marek Magierowski jako nowy ambasador Polski w Waszyngtonie nie będzie miał łatwego zadania. Krystian Maj / Forum
Dla obecnej administracji USA, inaczej niż dla Trumpa, duże znaczenie mają takie sprawy jak przestrzeganie konstytucji, praworządności czy prawa mniejszości. Lekceważenie tych wartości zniechęca do kontaktów z krajem, którego rząd uważa je za nieważne.

Do Waszyngtonu przybędzie wkrótce nowy ambasador Rzeczpospolitej Marek Magierowski, który analogiczną placówką kierował niedawno w Izraelu, przedtem pracował w pionie spraw zagranicznych rządu RP, a jeszcze wcześniej był znany jako dziennikarz. W stolicy USA Magierowski stanie przed niezwykle trudnym zadaniem.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021