Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Świat

Srebrna Lisica

USA: Wendy Sherman, przebiegła dyplomatka

Wendy Sherman Wendy Sherman EPA/Salvatore di Nolfi / PAP
Na długo zanim została gwiazdą amerykańskiej dyplomacji, Wendy Sherman pracowała w placówkach opieki społecznej stanu Maryland. Mówi, że tamto doświadczenie z damskimi bokserami ogromnie jej się teraz przydało.
W powszechnej opinii jest właściwą osobą na właściwym miejscu, podkreśla się jej wybitną inteligencję, doświadczenie i talenty negocjacyjne.U.S. Department of State/Wikipedia W powszechnej opinii jest właściwą osobą na właściwym miejscu, podkreśla się jej wybitną inteligencję, doświadczenie i talenty negocjacyjne.

Z dyplomatami nieprzyjaznych Ameryce reżimów zmaga się od prawie trzech dekad. Tym razem zdaje najtrudniejszy jak dotąd egzamin swojego profesjonalnego życia. W imieniu administracji Joe Bidena prowadzi rozmowy z Rosją, której prezydent Władimir Putin domaga się od Zachodu zgody na finlandyzację graniczących z nią krajów dawnego bloku sowieckiego, czyli cofnięcie zegara historii o ćwierćwiecze. I przystawia zakładnikowi – Ukrainie – pistolet do głowy w postaci 100 tys. wojsk na jej granicy.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Srebrna Lisica"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >