Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Dama w hełmofonie

Liz Truss, dama w hełmofonie. Następczyni Borisa?

Liz Truss Liz Truss Reuters / Forum
Szefowa brytyjskiej dyplomacji Liz Truss jest pierwsza w kolejce, aby zastąpić sponiewieranego przez skandale premiera Borisa Johnsona.
Wielu konserwatywnych wyborców widzi w niej polityka z północnej, biedniejszej i bardziej lewicowej części kraju, któremu jednak – pracą i talentem – udało się dostać na Oxford.Paul Ellis/Reuters/Forum Wielu konserwatywnych wyborców widzi w niej polityka z północnej, biedniejszej i bardziej lewicowej części kraju, któremu jednak – pracą i talentem – udało się dostać na Oxford.

Gdy pokazuje się w telewizji lub na Zoomie, zawsze ma za sobą brytyjską flagę. Ostatnio, gdy kilka razy w tle pojawił się również ozdobny kominek, media zaczęły spekulować, czy oprócz premiera Liz Truss nie chce zastąpić także królowej, która często pokazuje się w podobnym entourage’u.

Dla szefowej brytyjskiej dyplomacji wrażenia wzrokowe są bardzo ważne. Wystarczy spojrzeć na ustawki dla fotoreporterów tylko z ostatnich kilku tygodni. Liz Truss na motorze (oczywiście brytyjski Triumph) w Tajlandii, Liz Truss przytula cielaka w Yorkshire, Liz Truss w hełmofonie wystaje z wieżyczki brytyjskiego czołgu na manewrach w Estonii – to akurat nieprzypadkowo inscenizacja słynnego zdjęcia Margaret Thatcher.

Polityka 8.2022 (3351) z dnia 15.02.2022; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Dama w hełmofonie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >