Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Świat

Jedność niejednoznaczna

Zełenski kontra krytycy. „Wojna to nie polityczny plac zabaw”

Prezydent Zełenski z nieodłącznym Andrijem Jermakiem podczas spotkania z zachodnimi liderami, na zdjęciu z Emmanuelem Macronem. Prezydent Zełenski z nieodłącznym Andrijem Jermakiem podczas spotkania z zachodnimi liderami, na zdjęciu z Emmanuelem Macronem. Ludovic Marin/Reuters / Forum
Zaczyna pękać nieformalne zawieszenie broni w ukraińskiej polityce wewnętrznej. Coraz głośniej brzmi pytanie: czy można krytykować władzę toczącą prawdziwą wojnę?
Ołeh Tatarow, zastępca Jermaka, w czasie Majdanu był po stronie prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Dziś numer trzeci?materiały prasowe Ołeh Tatarow, zastępca Jermaka, w czasie Majdanu był po stronie prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Dziś numer trzeci?

Całą polityczną machinę zrestartował właśnie prezydent Wołodymyr Zełenski. Promieniujący w świat energię bohaterskiego obrońcy, w samej Ukrainie z równą energią zabrał się do ustawiania nowej politycznej rzeczywistości.

Na pierwszy ogień poszli oligarchowie do wojny, bezsprzecznie współwładcy Ukrainy. Dziś „książęta kresowi” są w odwrocie. Gdy okazało się, że oligarchowie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i mienia również zależą od broniącego ich państwa, skończyły się (przynajmniej na jakiś czas) ich fanaberie.

Polityka 32.2022 (3375) z dnia 02.08.2022; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Jedność niejednoznaczna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >