Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

168. dzień wojny. Zagadkowa broń Ukrainy: HARM-y, rakiety do zadań specjalnych

Amerykanie oficjalnie potwierdzili, że dostarczyli Ukrainie pociski AGM-88 HARM. Amerykanie oficjalnie potwierdzili, że dostarczyli Ukrainie pociski AGM-88 HARM. US Air Force / Airman 1st Class Christopher Maldonado / Abaca Press / Forum
Kolejne uderzenia lotnicze i rakietowe obnażają słabość rosyjskiej obrony przeciwlotniczej. Z dostępnych informacji wynika, że najeźdźcy dotąd ani razu nie przechwycili i nie zestrzelili rakiety HIMARS, a lotnictwo Ukrainy poczyna sobie coraz śmielej.

Wydarzeniem dnia był we wtorek atak na lotnisko Saki. Polskie media piszą czasem o Nowofiedorowce, bo lotnisko leży obok tej wsi. Używajmy jednak prawidłowych nazw. Saki to bardzo znana baza lotnictwa morskiego ZSRR i Rosji i to ona była celem. Na tej samej zasadzie możemy mówić o bazach Teodory, Smardzko czy Janów w Polsce – proponowałbym raczej Łask, Świdwin i Mińsk Mazowiecki.

Co się w Sakach dokładnie stało, ciężko powiedzieć. W sieci pojawił się film zniszczonego bombowca Su-24M, raczej nieprawdziwy, bo stacjonujący tu 43.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >