Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

171. dzień wojny. Rosyjscy dowódcy marnej jakości i ich umiłowanie do tytułów

Prezydent Rosji Władimir Putin z ministrem obrony Siergiejem Szojgu i dowódcą wojsk lądowych Olegiem Saljukowem w trakcie majowej parady zwycięstwa. 9 maja 2022 r. Prezydent Rosji Władimir Putin z ministrem obrony Siergiejem Szojgu i dowódcą wojsk lądowych Olegiem Saljukowem w trakcie majowej parady zwycięstwa. 9 maja 2022 r. Maxim Szemetow / Forum
Rosjanie nieco się ruszyli i znów zawzięcie atakują, co kończy się bohaterską śmiercią kolejnych ich oficerów i żołnierzy. Czy strata wielu doświadczonych dowódców będzie dla Rosji dotkliwa?

Rosjanie mobilizują przemysł zbrojeniowy i wprowadzają kolejne zmiany. Ale bez importowanych elementów ani rusz. Na przykład amunicja – zwykłe pociski do dział są w stanie produkować w niewyobrażalnych wprost ilościach. Jak w czasie II wojny światowej, kiedy w ZSRR powołano nawet specjalny Narodowy Komisariat (ministerstwo) Amunicji, w latach 1942–46 kierował nim artylerzysta gen. płk Borys Wannikow. Ale amunicji kierowanej nie wytworzą bez odpowiedniej elektronicznej bazy elementowej.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >