Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Trzeszczy w próżni

Trzeszczy w próżni. Putina nie słuchają już nawet sojusznicy

Putin jest rozkojarzony, w przestrzeni poradzieckiej pojawia się próżnia, co sprzyja wznawianiu przewlekłych konfliktów. Putin jest rozkojarzony, w przestrzeni poradzieckiej pojawia się próżnia, co sprzyja wznawianiu przewlekłych konfliktów. Kremlin.ru / Wikipedia CC BY 4.0
Putin jest rozkojarzony, a w przestrzeni poradzieckiej pojawia się próżnia, sprzyjająca wznawianiu przewlekłych konfliktów.

Seria despektów spotkała Władimira Putina na szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Samarkandzie. Musiał czekać i udawać, że przegląda notatki przed dwustronnymi spotkaniami z prezydentami Turcji, Azerbejdżanu, Indii i Kirgistanu. W czasach sprzed Ukrainy to raczej Putin słynął z podobnych gierek. Przywódcy państw najbliższych serwowali mu i inne uszczypliwości. Xi Jinping między wierszami krytykował za lekkomyślność, Putin przyznał, że rozumie chińskie obawy i troski. Narendra Modi z Indii – które jako kraj korzystają z niskich cen rosyjskich paliw – mówił, że to nie są dobre czasy na wszczynanie wojen.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzeszczy w próżni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >