Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

218. dzień wojny. Własne gacie, skarpetki i koce. Ile jest wart rosyjski rekrut?

Po ogłoszeniu mobilizacji Rosjanie wyjeżdżają z kraju, na zdjęciu przejście graniczne z Gruzją, 26 września 2022 r. Po ogłoszeniu mobilizacji Rosjanie wyjeżdżają z kraju, na zdjęciu przejście graniczne z Gruzją, 26 września 2022 r. Irakli Gedenidze/Reuters / Forum
Rosja okazuje się krajem wyjątkowo nieudolnym i wyjątkowo niezorganizowanym. Mobilizacja coraz bardziej zamienia się w farsę i rosyjskie wojsko dopiero teraz pokaże, co potrafi!

Sytuacja na północnej części frontu rozwija się na szczęście po myśli wojsk ukraińskich. Kleszcze zaciskają się na rosyjskich wojskach w Łymaniu, który jest w tym rejonie największym osiedlem miejskim z dużą stacją kolejową. Na północ od miasta potwierdzone informacje mówią o zajęciu wsi Zełona Dołyna, skąd 80. Brygada Desantowo-Szturmowa ruszyła na południowy wschód, zajmując wieś Kołodiazi, leżącą tylko 5 km od miejscowości Zariczne. A przez tę ostatnią oraz przez sąsiednią wieś Torśke przebiega ostatnia droga zaopatrywania wojsk rosyjskich w Łymaniu. Walczą tam dwa rezerwowe bataliony rosyjskie BARS-13 i BARS-16 oraz ługańska 2. Brygada Zmechanizowana Gwardii im. Klimenta Woroszyłowa. Nie są to może wielkie siły, ale ich strata byłaby kolejnym ciosem dla Rosjan. I skoro tam siedzą, na coraz bardziej kurczącym się przyczółku, to znaczy, że dostali idiotyczny rozkaz ani kroku w tył.

Reklama