Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Świat

Ukradzione dzieci

Rosjanie kradną i wywożą nawet co piąte dziecko z Ukrainy. Znikają bez wieści

Być może Ukraińcy nigdy się nie dowiedzą, ilu ich młodszych rodaków zostało nielegalnie wywiezionych przez najeźdźcę. Być może Ukraińcy nigdy się nie dowiedzą, ilu ich młodszych rodaków zostało nielegalnie wywiezionych przez najeźdźcę. AA/ABACA/Abaca / EAST NEWS
Ukraińcy oceniają, że za każdego zabitego rosyjskiego żołnierza Moskwa porywa dziesięcioro ukraińskich dzieci. Część z nich już na zawsze.
Prawnicy alarmują, że Moskwa łamie prawa człowieka i prawo międzynarodowe, w tym Konwencję ONZ o prawach dziecka.EAST NEWS Prawnicy alarmują, że Moskwa łamie prawa człowieka i prawo międzynarodowe, w tym Konwencję ONZ o prawach dziecka.

Powiedzieli, że zabierają je nad morze, na wypoczynek. Bo przecież ostatnie siedem miesięcy dzieci spędziły z rodzicami w piwnicach i schronach. Ich domy znalazły się pod rosyjską okupacją zaraz po rozpoczęciu lutowej agresji, przez cały ten czas tuż obok toczyły się działania zbrojne.

Okupanci „zaproponowali” więc, że wywiozą dzieci w bezpieczne miejsce i pod koniec sierpnia zabrali je do Rosji. Niedługo po tym ukraińskie siły zbrojne dokonały spektakularnej kontrofensywy i odzyskały m.

Polityka 43.2022 (3386) z dnia 18.10.2022; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Ukradzione dzieci"
Reklama