Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

Partia Krzemowa

Partia Krzemowa. Nie tylko Elon Musk chce wpływać na politykę i świat

Dolina Krzemowa, siedziba firmy Apple. Dolina Krzemowa, siedziba firmy Apple. Shutterstock
Czy ostatnie pomysły Elona Muska zwiastują powrót Doliny Krzemowej do polityki? Ona nigdy z niej nie wyszła, a jej zaangażowanie wymyka się już podziałowi na lewicę i prawicę.
Facebook czy Google – firmy działające w Dolinie Krzemowej – pojawiły się dopiero kilkanaście lat temu, a dziś wielu z nas nie pamięta, jak wyglądał świat przed ich narodzinami.Shutterstock Facebook czy Google – firmy działające w Dolinie Krzemowej – pojawiły się dopiero kilkanaście lat temu, a dziś wielu z nas nie pamięta, jak wyglądał świat przed ich narodzinami.

Najbogatszy ekstrawagant świata Elon Musk doradził Ukrainie, aby raz na zawsze wyrzekła się Krymu, czym zgłosił akces do klubu „pożytecznych idiotów Putina”. Kilka dni później zapowiedział też, że wstrzyma w Ukrainie finansowanie łączności satelitarnej Starlink, która przecież jest kluczowa dla obrońców. Na szczęście szybko z tej decyzji się wycofał. I choć kilka miesięcy temu w programie „Saturday Night Live” rzucił mimochodem: „Czy naprawdę myśleliście, że jestem normalny?

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Świat; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Partia Krzemowa"
Reklama