Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

Gdzie to tsunami?

Gdzie to tsunami? Trump przegrał, ale jego zwolennicy nadal mają się dobrze

Wśród ekspertów przeważa opinia, że pomoc wojskowa dla Ukrainy nie jest zagrożona, ale Republikanie będą blokować pomoc ekonomiczną. Wśród ekspertów przeważa opinia, że pomoc wojskowa dla Ukrainy nie jest zagrożona, ale Republikanie będą blokować pomoc ekonomiczną.
Brak wyraźnego zwycięstwa Republikanów w wyborach do Kongresu można uznać za sukces Demokratów i prezydenta Joe Bidena. Oraz porażkę Donalda Trumpa.
Mimo braku pełnych wyników nie ma wątpliwości, kto te wybory przegrał – Donald Trump.Patryk Sroczyński Mimo braku pełnych wyników nie ma wątpliwości, kto te wybory przegrał – Donald Trump.

Według niepełnych jeszcze wyników republikańska Grand Old Party (GOP) wprawdzie zdobędzie większość w Izbie Reprezentantów, ale jej przewaga nad Demokratami będzie minimalna, zaledwie kilka mandatów. Ostatecznego wyniku wyborów do Senatu również nie poznaliśmy przed zamknięciem tego numeru POLITYKI. Możliwe nawet, że rozstrzygnie się to dopiero na początku grudnia, po drugiej turze wyborów w Georgii, gdzie żaden z kandydatów nie zdobył wymaganych w tym stanie 50 proc. głosów. I niewykluczone, że Demokraci utrzymają ostatecznie kontrolę nad wyższą izbą Kongresu.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Świat; s. 48
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdzie to tsunami?"
Reklama