Żyjmy Lepiej

Jedz, ruszaj się i spalaj

Czy dieta bez ruchu odejmuje kilogramy?

Ważne by odchudzanie nie było okresową modą, lecz nauką zdrowego stylu życia, którego elementem musi być aktywność fizyczna. Ważne by odchudzanie nie było okresową modą, lecz nauką zdrowego stylu życia, którego elementem musi być aktywność fizyczna. Getty Images
Nie oszukujmy się – aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Bez niej dieta nie pomoże.

Człowiekowi, który przez cały rok za biurkiem i na kanapie wypracowuje – a właściwie odsiaduje – dodatni bilans energetyczny, przybywa przez rok co najmniej kilka kilogramów. Bo zamiast tłuszczu organizm spala tkankę mięśniową.

„Kochanego ciałka nigdy nie za wiele” – powiadają niektórzy puszyści, zapominając, że za tą zgrabną formułką kryje się więcej nieszczęść niż wymuszonej satysfakcji: nie można być otyłym i jednocześnie zdrowym. Angielskie słowa fat (otyły) i fit (wysportowany) różni tylko jedna litera, ale ci pierwsi, nawet jeśli wyglądają kwitnąco, mają w porównaniu ze szczupłymi rówieśnikami dużo wyższe ryzyko rozmaitych chorób.

Żyjmy lepiej „Trzymaj formę” (100171) z dnia 27.07.2020; Czego potrzebuje ciało; s. 150
Oryginalny tytuł tekstu: "Jedz, ruszaj się i spalaj"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >